Cześć! Witaj!

Nazywam się Filip, mam już 14 lat i chodzę do szkoły. Od urodzenia zmagam się z ciężką chorobą, jaką jest DMD — Dystrofia Mięśniowa Duchenne'a. Każdy mój dzień to trudna walka — WALKA z potworem, który osłabia moje mięśnie, odbierając mi samodzielność i sprawność. Bardzo szybko się męczę, nie lubię chodzić na spacery, nie biegam, ani nie wdrapuję się na drabinki tak jak inne dzieci. Mama i tata zawsze mi pomagają wchodzić po schodach, bo sam nie daję rady. Mam też młodszą siostrę Hanię, z którą bardzo lubię się bawić, chociaż czasami się denerwuję jak nie mogę za nią nadążyć. Pomimo tego jestem bardzo wesoły, nie poddaję się, codziennie ćwiczę i jestem bardzo dzielny.

Rodzice starają się jak mogą, aby opóźnić postęp mojej choroby. Systematyczna rehabilitacja, suplementy diety, basen, hipoterapia i cała masa innych rzeczy jest niezbędna do utrzymania mnie jak najdłużej w dobrej formie. To wszystko to ciężka codzienna praca moja i moich rodziców. Walczymy cały czas. Nie poddajemy się nigdy. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych — razem możemy więcej.

Jestem chłopcem, który ma uczucia, marzenia, lepsze, a czasem gorsze dni... Jeżeli chcecie mi pomóc, na tej stronce dowiecie się jak można to zrobić. Razem z rodzicami dziękujemy wszystkim, którzy w tamtym roku odpisali mi swój 1% podatku. W tym roku również liczę na Wasze wsparcie.

Fifi

I TY możesz pomóc — przekaż 1% podatku...

...lub dowolny datek

1%

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste — rozliczając swój PIT, wypełniasz dodatkowo tylko 2 rubryki.

Jeśli chciałbyś podarować Filipkowi 1% swojego podatku:

  1. W swoim zeznaniu podatkowym PIT wyszukaj rubrykę „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”
  2. W rubryce Numer KRS wpisz: 0000325747, obok wpisz obliczoną kwotę 1% podatku.
  3. Poniżej, w rubryce Cel szczegółowy 1% wpisz: 1% dla Filipa Łagodzińskiego

Na przykład w zaznaniu PIT-37 wygląda to tak:

Dowolny datek

Jeśli chciałbyś podarować Filipkowi dowolną kwotę w formie datku, zrób przelew na konto:

Fundacja „Parent Project Muscular Dystrophy”
ul. Borówkowa 6, 80-177 Gdańsk
Volkswagen Bank Direct
92 2130 0004 2001 0483 1491 0001
Tytuł przelewu: Dla Filipa Łagodzińskiego

Pobierz ulotkę — powiadom znajomych

Możesz też pomóc informując swoich znajomych o tym apelu. W tym celu pobierz i wydrukuj ulotkę.

Pobierz ulotkę czarno-białą

Pobierz ulotkę kolorową

Aby odczytać ulotkę na komputerze domowym, potrzebny jest darmowy program do odczytu plików pdf (np. Adobe Reader, Foxit Reader, Sumatra PDF i inne). Większość drukarni, zwłaszcza cyfrowych, akceptuje pliki w tym formacie. Aby wydrukować dwustronną ulotkę należy dwustronnie zadrukować kartkę A4 zawartością pliku, a następnie rozciąć na cztery części w miejscu oznaczonym krzyżykiem.

Aby wydrukować ulotkę jednostronną, należy plik wydrukować jednostronnie, a następnie przeciąć format A4 na dwa arkusze A5.